Analiza i badanie zasięgu sieci WiFi

Społeczeństwo obecnie nie wyobraża już sobie życia bez internetu. Jest on niemalże w każdym domu Oprócz tego prawie każdy z nas ma go również w swoich nowoczesnych telefonach.
W naszych mieszkaniach pracuje on głównie na bazie bezprzewodowej sieci WiFi. Podobnie jak w wielu małych firmach oraz dużych korporacjach. Wiele z nich swoje usługi oferuje jedynie za pośrednictwem internetu. Ich działania opierają się wyłącznie na jego prawidłowej pracy. Dlatego bez dostępu do dobrze działającego i szybkiego internetu od razu mogłyby zamknąć swoją działalność. W dużych firmach wymiana danych między poszczególnymi działami odbywa się już za pośrednictwem internetu. Tak ważne jest dlatego jego prawidłowe działanie.
Na szczęście wysokiej klasy, bezprzewodowa sieć WiFi jest w stanie zapewniać szybką, a zarazem bezpieczną łączność z internetem setkom, a nawet tysiącom osób. Profesjonalna sieć może być naprawdę bardzo wydajna.
Bardzo ważne jednak, aby wprowadzając do zakładu sieć WiFi wybrać odpowiednią do tego firmę, która zrobi to profesjonalnie na każdym etapie wdrożenia. Z pewnością idealnie zrobi to WNCG Akademia WiFi, mająca siedzibę w Warszawie. Ma bowiem ogromne doświadczenie w tej branży. Z pewnością poświadczą o tym dziesiątki zadowolonych klientów z przeróżnych gałęzi przemysłu. 
Najważniejszym elementem podczas wdrożenia całego systemu sieci bezprzewodowej WLAN w ogromnym przedsiębiorstwie jest przede wszystkim przygotowanie właściwego projektu. To właśnie na jego etapie musi zostać uwzględnione i zagwarantowane: niezawodność, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność całego systemu.
WNCG Akademia WiFi ma w dodatku nie tylko wspomniane wcześniej doświadczenie, ale też stosowne ku temu umiejętności. Każdy może bowiem skorzystać z ogromnej gamy oferowanych usług. Dzięki nim możesz mieć w swoim zakładzie bardzo wydajną, a przede wszystkim bezawaryjną sieć WiFi. WNCG Akademia WiFi doskonale zdaje sobie bowiem sprawę na czym polega skuteczne wprowadzenie technologii oraz infrastruktury WLAN, jak również sprawnych do tego urządzeń. Jako nieliczni w tej branży potrafią zebrać te wszystkie niezbędne elementy i kompleksowo je wdrożyć.
Poza tym w swoich zabiegach opierają się o standardy takich firm jak: Extreme Networks, Cisco Meraki, Aruba, Aerohive oraz Juniper. Do każdego nowego projektu podchodzą co najważniejsze indywidualnie. Traktują go tym samym z pełną rzetelnością oraz zaangażowaniem. W odróżnieniu od konkurencji w ramach usług powdrożeniowych oferują nie tylko serwis i utrzymanie ciągłości pracy sieci, ale też szkolenia techniczne jeśli zajdzie oczywiście taka konieczność.
Oprócz tego jako nieliczni posiadają w swojej ofercie audyt i optymalizację sieci WLAN. W jego skład wchodzi analiza oraz badanie zasięgu sieci WiFi. Działania te prowadzone są przeważnie w celu oceny jej bezpieczeństwa, a także sprawdzenia wydajności sieci WiFi. Pomagają na przykład zweryfikować jak wzajemnie wpływają na siebie urządzenia systemu komunikacji bezprzewodowej z tymi w organizacjach sąsiednich. Mają również klientów zagranicznych. Znajdź ich wpisując w internecie „site survey wifi” czy „badanie zasięgu sieci wifi”