Chcesz spędzić niezapomniane wakacje? Wybierz ośrodek agroturystyczny w Górach Świętokrzyskich

Wiele osób myśląc o wakacyjnym urlopie planuje wyjazd przeważnie w Tatry, nad morze albo za granicę. Zapominamy jednak ile wrażeń czeka na nas w najbardziej zagadkowych górach w Polsce, mowa mianowicie o Górach Świętokrzyskich.

Są to najstarsze góry w Polsce, które na dodatek mają bardzo nietuzinkową budowę geologiczną. Wynika ona z wielu przeobrażeń jakie wydarzyły się przez miliony lat nie tylko w skorupie ziemskiej, ale również i na jej powierzchni. Ich najwyższym szczytem jest Łysica leżąca w paśmie Łysogór na wysokości 612 m.n.p.m.
Są to góry, w których jest dużo rumowisk, formatów skalnych i jaskiń. Przez co od wieków były tematem do opowiadań gawędziarzy o czarownicach odprawiających czary na szczytach Łysicy i Łysej Góry w noc świętojańską. A skały znajdujące się na zboczach Łysicy były uznawane za ich stołki.

Wybierając się na urlop w Góry Świętokrzyskie trzeba nastawić się na aktywnie spędzony czas wolny, jest tam bowiem bardzo dużo interesujących miejsc do obejrzenia. Oprócz wycieczek po górach można bowiem zwiedzać zamki, klasztory i ruiny, odkrywać tajemnice dinozaurów oraz spotkać w Pacanowie Koziołka Matołka. Dla osób, które preferują aktywny wypoczynek będą to na pewno niezapomniane wakacje.
Jeśli więc zadowala Was taka forma wypoczynku wystarczy jedynie znaleźć odpowiedni pensjonat Góry Świętokrzyskie i gotowe! Ośrodek, który na pewno Was usatysfakcjonuje to Agroturystyka „Grynwald”. Obiekt ten położony jest bardzo blisko najważniejszych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich. Posiada w ofercie pokoje dwu, trzy, cztero i pięcioosobowe w zależności od potrzeb urlopowiczów. Każdy pokój posiada własną łazienkę. Noclegi świętokrzyskie w pensjonacie Agroturystyka „Grynwald” z pewnością Was zadowolą.

Idealnie nadaje się też do wyjazdów w większym zespole. Kwaterę tutaj może bowiem otrzymać nawet grupa pięćdziesięcioosobowa, ponieważ ośrodek agroturystyczny posiada aż 15 pokoi do wynajęcia. W związku z tym wiele osób rezerwuje je w ramach imprez integracyjnych, ponieważ już grupy 40-osobowe mogą wynająć cały teren z ośrodkiem na wyłączność. Dzięki takim miejscom jak Agroturystyka Góry Świętokrzyskie „Grynwald”, szefowie mogą dostarczyć swoim pracownikom wielu niezapomnianych przeżyć podczas wspólnych wyjazdów firmowych. Jeśli chcemy, aby łączyły one w sobie dobrą rekreację, niezapomnianą imprezę oraz komfortowe noclegi, ośrodek Agroturystyczny „Grynwald” będzie tutaj idealnym rozwiązaniem. Pensjonat agroturystyczny znajduje się w lesie na pięcio-hektarowym, ogrodzonym terenie. Dzięki czemu jest tutaj dużo miejsca do różnego rodzaju zabaw integracyjnych. Do dyspozycji urlopowiczów są tutaj również ogromne klimatyczne wiaty drewniane, które świetnie nadają się do wieczornych imprez i grillowania. Jeśli pogoda nie dopisze nie ma się czym przejmować, impreza w salonie przy kominku też ma swój klimat.

Agroturystyka Świętokrzyskie bardzo dobrze nadaje się również do organizowania wakacji dla dzieci w ramach programu „zielona szkoła”. Uczniowie mogą tutaj nie tylko wspaniale się bawić, ale też zwiedzać różnego typu atrakcje turystyczne i zabytki. Wielki ogrodzony plac z boiskiem do piłki nożnej, siatkówki oraz możliwością gry w Dysk Golfa będzie więc odpowiednim miejscem do stworzenia fantastycznych zajęć integracyjnych w ramach programu agroturystyka zielone szkoły z wieloma zabawami zarówno dla dziewcząt jak i dla chłopców.