Chcesz zakupić sejf do domu? Przeczytaj koniecznie!

Kupno sejfu to poważna inwestycja, dlatego dobrze byłoby skorzystać z pomocy fachowców, którzy podpowiedzą nam, jakie urządzenie będzie dla nas najlepsze. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce „sejfy sklep internetowy„, aby wejść na stronę skrzynkipocztowe24.pl, gdzie  znajdziecie odpowiednie urządzenie dla swojego domu. Ten sklep internetowy posiada duży wybór nie tylko sejfów, ale także skrzynek pocztowych. Jeśli macie wątpliwości skontaktujcie się ze sprzedawcą, który podpowie Wam, jaki sejf spełni wszystkie Wasze oczekiwania.

Sejf kojarzy nam się zwykle z zabezpieczeniem kosztowności i pieniędzy przed kradzieżą. Wiele osób może pomyśleć, że taki nabytek jest im niepotrzebny, bo przecież nie posiadają tak cennych przedmiotów, że trzeba by je zamykać w sejfie. Jednak sejf, oprócz ochrony przed kradzieżą, posiada także inne przydatne cechy, które Polacy powoli zaczynają doceniać.

W sejfie nie musimy przechowywać gotówki ani kosztowności. Możemy w nim schować na przykład dokumenty, paszporty, akty notarialne i stanu cywilnego lub zapasowe kluczyki do samochodu.  Dzięki temu nie będziemy musieli poszukiwać ich przeglądając zawartości szuflad i szafek w całym domu. Zawsze będziemy wiedzieć, gdzie się znajdują, a na dodatek utrzymamy w dokumentach porządek.

sejfy sklep internetowy

Wybierając sejf należy przede wszystkim zastanowić się, co będziemy w nim przechowywać. Jeśli chcemy w nim zmieścić dokumentację naszej firmy wskazany będzie jak największy rozmiar sejfu, jeśli natomiast będzie się tam znajdować np. biżuteria, gotówka czy wcześniej wspomniane osobiste dokumenty – sejf może mieć niewielkie rozmiary. Przy zakupie sejfu należy podać jego pojemność w litrach oraz wymiary: szerokość, wysokość i długość. Wybierając sejf trzeba także dobrze przemyśleć jego docelową lokalizację. W sprzedaży możemy spotkać sejfy wolnostojące oraz takie, które można schować w meblach. Zupełnie odrębną kategorię stanowią sejfy przeznaczone do montażu w ścianie, jednak, ten rodzaj sejfu wymaga specjalnego przygotowania ściany na etapie budowy lub remontu. Niezależnie od tego jaki model i rozmiar wybierzemy, miejsce jego lokalizacji musimy naprawdę dobrze przemyśleć, ponieważ każdy sejf wymaga zakotwienia do podłoża, co uniemożliwia późniejsze przeniesienie go w inne miejsce.

Przy zakupie sejfu koniecznie trzeba sprawdzić, czy posiada on certyfikat zgodności z normami europejskimi. Każdy dostępny na rynku sejf powinien go posiadać. Taki certyfikat świadczy o klasie odporności na włamanie, która przekłada się na limit wartości środków pieniężnych, które można w nim schować.  Certyfikat i klasa sejfu stanowią podstawę do ubezpieczenia jego zawartości oraz są warunkiem wypłaty odszkodowania.

Istotnym kryterium przy wyborze sejfu jest także rodzaj zamka. Każdy sejf jest wyposażony w różnorodne rozwiązania zabezpieczające, jak choćby złożony mechanizm blokowania drzwi. Tego typu mechanizmów nie wolno modyfikować, wolno nam jednak wybrać rodzaj zamka. Standardowy sejf jest zamykany na klucz, można jednak wybrać zamek elektroniczny, który dodatkowo prowadzi rejestr zdarzeń, co pozwala na sprawdzenie kto i kiedy próbował otwierać sejf. Urządzenie takie można podłączyć także do systemu alarmowego domu, co sprawi, że przy nieudanej próbie otwarcia sejfu do firmy ochroniarskiej zostanie przesłany cichy alarm.