Gdzie możemy zeskanować slajdy?

Jeszcze dwadzieścia lat temu bardzo modną metodą na domowe oglądanie filmów była kaseta VHS. Stworzona została przez firmę JVC w 1976 roku, jednak nie od razu zdobyła tak wielką popularność. Jej bardzo dużą konkurencję stanowiły wtedy bowiem formaty takie jak: BetaMax, a także Video2000. Jednak pomimo tego, że rozwiązania te były bardziej zaawansowane technicznie, przegrały walkę o rynek z kasetą VHS.
VideoHomeSystem był bowiem w tamtych czasach mniej skomplikowanym rozwiązaniem, a po za tym był dużo tańszy. Jednak jak sama nazwa wskazuje kaseta ta była dedykowana w głównej mierze do użytku domowego. Jednak z biegiem czasu powstało bardzo dużo wypożyczalni z kasetami tego typu, dzięki którym można było wypożyczać przeróżne filmy do domowego oglądania. Półki w tych miejscach wręcz uginały się od znajdujących się tam kaset wideo.
Jednak razem z postępem technologicznym pokazały się na rynku inne, nowocześniejsze, a zwłaszcza prostsze rozwiązania, dające przy tym dużo więcej możliwości. Mowa o płytach DVD, Blu-Ray, a także i przenośnych dyskach. W zestawieniu z nowymi rozwiązaniami odtwarzanie kaset VHS okazało się o wiele bardziej skomplikowane i wręcz niepraktyczne. Nowe możliwości sprawiły, że zapisywanie wspomnień w postaci filmów i zdjęć stało się dużo łatwiejsze.
Niestety w dalszym ciągu bardzo dużo osób posiada jeszcze w domu mnóstwo kaset VHS, które mogą być odtwarzane tylko za pomocą magnetowidu. W dodatku obecne, nowoczesne telewizory nie są już w stanie pracować z tym sprzętem. W skutek tego nie mamy nawet możliwości obejrzenia zawartości tego typu kaset, a na wielu z nich nagrane są nasze cenne wspomnienia, których nie chcielibyśmy jednak z biegiem czasu stracić. Co więc powinniśmy zrobić w takiej sytuacji? 
Na szczęście nie musimy się tym przejmować. Na rynku mamy współcześnie bardzo dużo zakładów zajmujących się na co dzień kopiowaniem kaset VHS na inne nośniki. Mowa o takich, których używamy współcześnie do odtwarzania różnego rodzaju danych. Firmy te szybko pomogą nam przekształcić filmy zawarte na płytach VHS na format cyfrowy. Dzięki nim kiedy tylko będziemy chcieli będziemy mogli otworzyć i obejrzeć filmy z naszymi wspomnieniami na odtwarzaczu DVD lub komputerze. Pamiętajmy jednak, że nie polepszymy tym jakości zapisanych tam filmów. Na to już niestety nie mamy wpływu.
Najczęściej praktykowaną metodą kopiowania filmów jest po prostu przegrywanie VHS na DVD, nazywane specjalistycznie procesem digitalizowania nagrań. Dla osób posiadających właściwą wiedzę, niezbędne urządzenia oraz oprogramowanie, nie jest to skomplikowane działanie. Jednak opłaca się powierzyć je profesjonaliście. Bardzo dobrym przedsiębiorstwem, które zajmuje się tym na co dzień jest Digital – VHS na DVD. W dodatku cena digitalizacji kaset wideo nie jest u nich wcale bardzo wysoka, a mają też w ofercie skanowanie slajdów oraz negatywów. Dzięki nim małym kosztem możesz zachować swoje cenne wspomnienia na dłużej.