Gdzie szukać idealnego podkładu pod panele?

Jaki podkład pod panele najlepiej wybrać? Wiele osób zadaje sobie to pytanie gdy zamierza zmienić podłogę w swoim domu. Są niestety źródła, które mówią, że panele podłogowe można czasami układać nawet bez podkładu. Jednak jest to niewłaściwe stwierdzenie, a podkład powinien zostać położony pod każdą podłogą wykonaną z paneli. Profesjonalne podkłady pod panele nie tylko przeciwdziałają uszkodzeniom samej podłogi panelowej, czym przedłużają jej żywotność, ale przede wszystkim gwarantują domownikom izolację termiczną i akustyczną.

Przymierzając się do położenia paneli we własnym domu nie powinniśmy wcale zastanawiać się czy warto użyć podkładu czy nie. Należy bowiem w pierwszej kolejności rozważyć jaki rodzaj podkładu będzie właściwy, aby dawał nam gwarancję doskonałej izolacji cieplnej oraz termicznej. Istnieje na rynku wiele zakładów zajmujących się rozpowszechnianiem różnego rodzaju podkładów pod panele, nie wszystkie jednak dają gwarancję pełnej satysfakcji z ich zastosowania.

Przed ostatecznym wyborem podkładu warto zwrócić uwagę na dużo istotnych czynników, których wiele osób nie bierze w ogóle pod uwagę. Mogą mieć one bowiem ogromny wpływ na to, który rodzaj podkładu okaże się idealny do naszego domu. Jeśli przykładowo mamy zamontowane w domu ogrzewanie podłogowe, musi być do niego zastosowany odpowiedni podkład poliuretanowo-mineralny lub polietylenowy. Materiały te cechują się wysoką gęstością (PEHD), dzięki czemu jest to najlepszy podkład na ogrzewanie podłogowe z dostępnych obecnie na rynku. Posiada on bowiem najniższy opór cieplny, co gwarantuje bardzo wysoką efektywność instalacji grzewczej.
Jeśli jednak nasze mieszkanie znajduje się nad nieogrzewanym pomieszczeniem lub słabo izolowanym, a nie mamy ogrzewania podłogowego, warto kupić dobry podkład pod panele, który z pewnością zrekompensuje nam straty ciepła. Idealnym rozwiązaniem będzie tutaj podkład wykonany z polistyrenu.
Mieszkańcy blokowisk, przy wyborze podkładu pod panele skupią się pewnie na innej bardzo ważnej dla nich rzeczy, mowa mianowicie o izolacji akustycznej. Wiedzą oni bowiem doskonale jak z piętra poniżej rozchodzą się przeróżne dźwięki transmisyjne, które przenikają przez strop. Słychać głośniejsze rozmowy sąsiadów czy zabawy ich dzieci. Tak samo w drugą stronę stukaniem w podłogę możemy również zakłócać ich spokój. Niestety nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować tych dźwięków. Możemy jednak je zredukować zakładając podkład wyciszający pod panele.
Niezależnie jednak od tego jakiego rodzaju podkładu szukacie, na pewno znajdziecie go w sklepie internetowym Podłogi24.net. Firma ta posiada bowiem w ofercie bardzo dobre podkłady wyciszające pod panele, których zdolność tłumienia dźwięków wynosi aż 19 decybeli. Jeśli natomiast zainwestowaliście już w ogrzewanie podłogowe, w ofercie sklepu znajdziecie także podkład pod panele na posadzki z ogrzewaniem podłogowym. Po za tym dostaniecie tam również panele podłogowe oraz wszelkie potrzebne akcesoria do ich zamontowania.