Jak prawidłowo dbać o przedłużone włosy, aby się nimi jak najdłużej cieszyć

Obecnie jeśli tylko poczujemy taką potrzebę prawie w każdym salonie fryzjerskim możemy sobie zafundować przedłużanie oraz zagęszczanie włosów. Cena takiej przyjemności zależy przeważnie od długości i ilości doczepianych włosów, a trwałość przede wszystkim od zastosowanej metody, których jest na rynku bardzo dużo. Sprawny fryzjer bardzo szybko sprawi, że będziemy miały włosy dłuższe nawet o kilkadziesiąt centymetrów. Metod jest wiele, którą wybrać zależy jedynie od nas. Jednak mnóstwo kobiet przyglądając się bliżej potencjalnym rozwiązaniom nie zdaje sobie nawet sprawy jak ważna odpowiednia pielęgnacja dopinanych włosów.
Przyjrzyjmy się więc bliżej jak powinnyśmy z nimi postępować, aby jak najdłużej się nimi cieszyć. Bardzo ważne jest bowiem używanie do ich czesania odpowiedniej szczotki z miękkiego włosia i właściwe czesanie, zaczynając od rozczesywania końcówek należy bowiem przesuwać się sukcesywnie w górę. Takie czesanie powinnyśmy powtarzać 3 razy dziennie. Należy również utrzymywać je w czystości oraz myć odpowiednimi preparatami, ponieważ kiedy znajduje się na nich pot i brud zaczynają się bardzo plątać. Włosy doczepiane najlepiej jest myć pod prysznicem, ponieważ spadająca woda z góry powoduje, że nie będą się kołtunić. Zaczynając ich mycie powinnyśmy je stopniowo moczyć i rozczesywać, ponieważ duża ilość wody naraz także może powodować ich puszenie i plątanie. Przeważnie pojawia się taka sytuacja przy włosach dopinanych o gorszej jakości.

Pamiętać należy, że o przedłużone włosy także należy odpowiednio dbać i pielęgnować właściwymi do tego odżywkami i balsamami bez silikonu i alkoholu. Klientki zapominają bowiem, że pomimo tego, że są to włosy naturalne są już martwe. Nie wskazane są także do stosowania wszelkie kosmetyki z alkoholem, ciężkie pianki, lakiery i tym podobne.
Jeśli już zdecydujecie się więc na nową fryzurę i skorzystacie z nowoczesnych metod doczepiania lub zagęszczania włosów stosujcie się do tych rad, a z pewnością będziecie się nimi cieszyć nawet do 12 miesięcy.