Kalkulator kredytowy online – sprawdź swoją zdolność kredytową

Najpopularniejszą formą pożyczki w obecnych czasach jest z pewnością kredyt gotówkowy. Dzięki niemu możemy otrzymać dodatkowe środki na wakacyjny wyjazd, wesele dziecka, wymianę auta czy remont mieszkania. Wybór tej z pozoru jakże prostej drogi na uzyskanie dodatkowych funduszy nie wygląda jednak w rzeczywistości tak kolorowo.
Bank oblicza w pierwszej kolejności naszą tak zwaną zdolność kredytową, a więc maksymalną wielkość kredytu jaką jest nam w stanie udzielić przy okresie spłaty zaproponowanym przez nas. Zwraca uwagę szczególnie na wysokość naszego miesięcznego wynagrodzenia oraz historię kredytową. Ubiegając się o kredyt gotówkowy istotne jest bowiem, aby posiadać stały, miesięczny dochód, w dodatku jego źródło musi być akceptowane przez bank. Brane wciąż i nadal spłacane kredyty mają niestety niekorzystny wpływ na naszą zdolność kredytową, obniżają bowiem nasz miesięczny przychód. 
Jeśli jednak spłaciliśmy już wszystkie zaciągnięte wcześniej kredyty i zrobiliśmy to w terminie, bank może pożyczyć nam więcej, gdyż uzna nas za bardziej wiarygodnych. Wyliczając zdolność kredytową banki przywiązują również ogromną wagę do wieku osób ubiegających się o kredyt. Młodzi ludzie, którzy dopiero co stali się pełnoletni mają dużo trudniej uzyskać kredyt, tak samo osoby po sześćdziesiątym roku życia.
Bardzo duży wpływ na naszą zdolność kredytową mają też jeszcze inne czynniki, o których nawet nie zdajemy sobie sprawy przymierzając się do wzięcia kredytu. Mowa mianowicie o wykształceniu oraz stanie cywilnym. Banki bowiem są przeświadczone, że im wyższe wykształcenie potencjalnego klienta, tym ma on większą szansę na zdobycie lepszej i bardziej stabilnej pracy. Osoby w związkach małżeńskich uznawane są natomiast za bardziej stabilne, a dodatkowo dochód w domu generują dwie osoby. W zależności właśnie od tych zmiennych wiele banków może nam ustalić zdolność kredytową na zupełnie innym poziomie.
Przekazane do banku informacje o naszej sytuacji finansowej i rodzinnej wprowadzane są do specjalnego systemu. Na ich podstawie system ten sprawdza czy bank może w ogóle udzielić nam kredytu, jeśli tak wylicza jego maksymalną wysokość.
Bardzo fajnym instrumentem dzięki, któremu sami możemy sprawdzić naszą zdolność kredytową w poszczególnych bankach jest tak zwany kalkulator zdolności kredytowej czy inaczej kalkulator kredytowy online. Wprowadzamy tam wszystkie istotne dane, a więc nasze dochody oraz ich źródła, nasze zobowiązania, a także ilość osób w rodzinie i na ich bazie system wylicza nam zdolność kredytową. Nie zapominajmy jednak, że wyniki te mają charakter jedynie poglądowy, a banki biorą pod uwagę jeszcze inne wymienione wcześniej czynniki.
Jeśli więc chcecie wziąć kredyt gotówkowy, w pierwszej kolejności obliczcie swoją zdolność kredytową. Dzięki temu będziecie mieli rozeznanie na jaki dodatkowy zastrzyk gotówki możecie liczyć ubiegając się o kredyt. Pomoże Wam w tym z pewnością kalkulator zdolności kredytowej.