Kupujesz mieszkanie? Skorzystaj z pomocy pośrednika

Jeśli planujemy właśnie sprzedać dom bądź mieszkanie, przed podjęciem ostatecznej decyzji warto rozważyć jak mogą nam w tej kwestii pomóc agencje nieruchomości Szczecin. Dużo osób bowiem nie zdaje sobie nawet sprawy jakie mogą być korzyści wynikające z nawiązania współpracy z biurem pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Po zapoznaniu się z naszymi oczekiwaniami pośrednik z pewnością pomoże nam zlokalizować wymarzoną nieruchomość oszczędzając przy tym w szczególności nasz czas.

Ważne jest, abyśmy dobrze zdefiniowali nasze wymagania i preferencje, dzięki temu pośrednik przedstawi nam wszystkie dostępne na rynku nieruchomości spełniające nasze kryteria. Często zdarza się, że osoby poszukujące na własną rękę odpowiedniej posesji po prostu nie są w stanie jej znaleźć, mimo początkowego zapału, gdyż masa portali, ofert, ogłoszeń oraz informacji zwyczajnie ich przerasta. Oprócz tego konieczność odpowiadania na telefony i maile z tym związane zabiera ich cały wolny czas. Dlatego dużo osób nie bacząc na poniesienie dodatkowych kosztów wynagrodzenia pośrednika woli oddać jemu tę pracę zyskując dzięki temu wolny czas na swoje zajęcia. Pośrednik w dodatku doskonale zna rynek nieruchomości i wie gdzie są zamieszczone najbardziej atrakcyjne ogłoszenia. Ma również dostęp do indywidualnych baz danych oraz kontaktów, które uzyskał przez lata doświadczeń. Gwarantuje nam to bezpieczeństwo dokonania transakcji oraz jej zgodność z przepisami prawnymi. Skompletuje on wszelkie dokumenty potrzebne do zawarcia umowy, dzięki czemu sami nie musimy się o wszystko martwić. W dodatku jest niewykluczone, że nie mając jego kontaktów sami w porównywalnej cenie znaleźlibyśmy z pewnością dużo gorsze mieszkania na sprzedaż Szczecin.
Jak w takim razie znaleźć właściwe biuro nieruchomości? Czym powinniśmy sugerować się przy wyborze?
Jeszcze kilka lat temu istotne było, aby pośrednik był w posiadaniu licencji. Od 1 stycznia 2014 roku wymóg ten został zniesiony wraz z wieloma innymi warunkami. Ważne natomiast jest obecnie, aby był on wpisany do Centralnego Rejestru Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.
Znanym biurem wartym polecenia jest firma Komfort Nieruchomości, z siedzibą w Szczecinie. Agencja nieruchomości Szczecin w swojej ofercie posiada 20000 różnego typu posesji nie tylko ze Szczecina, ale także z pasa nadmorskiego i okolic. Dziesięcioletnie doświadczenie biura nieruchomości Szczecin w tej branży sprawia, że gwarantuje ono zawodową obsługę, a przede wszystkim indywidualne podejście do klienta. W swojej ofercie posiada obsługę wszystkich typów transakcji: sprzedaży, kupna, wynajmu, a także i zamiany. Usługi oferowane przez agencję Komfort Nieruchomości są bardzo wysokiej jakości. Każdy klient zlokalizuje tutaj coś idealnego dla siebie, w ofercie agencja posiada bowiem różnego typu nieruchomości Szczecin: domy Szczecin, działki budowlane Szczecin, mieszkania Szczecin, obiekty komercyjne w Szczecinie czy lokale użytkowe. Biuro nieruchomości Szczecin dysponuje szeroką bazą klientów, a wszystkie przyjmowane posesje weryfikowane są pod względem prawnym. Mieszkania i domy na sprzedaż Szczecin, które posiada agencja w swojej ofercie usatysfakcjonują niejednego klienta.