Masz stary samochód? Przeczytaj koniecznie!

W związku z tym, że po naszych polskich drogach jeździ coraz więcej starszych aut oraz koszty napraw bardzo szybko rosną, coraz więcej samochodów, nawet po małych stłuczkach kwalifikuje się do całkowitej kasacji. Nie opłaca się więc naprawiać niektórych aut z czysto ekonomicznego punktu widzenia. To sam właściciel decyduje o ostatecznym losie pojazdu, ubezpieczyciel bowiem wypłaca osobie poszkodowanej różnicę między ceną samochodu przed wypadkiem, a jego wartością po szkodzie. Czy go zezłomować, odsprzedać czy naprawić, decyzja należy już wyłącznie do właściciela.
Są na rynku firmy, które proponują odkupienie wraków, w wyniku czego w dalszym ciągu jeżdżą po polskich drogach pojazdy z uszkodzeniami, które z punktu widzenia procedur ubezpieczeniowych powinny wylądować na złomie. Wiele osób po szkodzie w przypadku uznania jej za całkowitą woli reperować samochód, kupując często części nieoryginalne, wielokrotnie tańsze od tych właściwych. Dzięki czemu jakaś suma pieniędzy z ubezpieczenia pozostaje poszkodowanemu w kieszeni.
Dużo bardziej kłopotliwe może okazać się wyzbycie starego auta niż kilkuletniego samochodu. W przypadku sprawnego auta mamy prawie 100 procentową pewność, że zainteresowany się znajdzie, przerejestruje go na siebie i wykupi ubezpieczenie, a my będziemy spać spokojnie. Jeśli pojazd jest dużo starszy, a jego cena jest bliska wartości złomu nie jest już tak kolorowo. Występuje też ryzyko, że nowy właściciel nie dokona przerejestrowania pojazdu na siebie. W sytuacji gdy spowoduje on wypadek samochodowy może to oznaczać dla nas olbrzymie kłopoty. Jeśli jednak stare, zniszczone auto, nie posiadające dużej wartości oddamy do licencjonowanej Stacji Demontażu, wówczas będziemy mogli także spać spokojnie. Dobre elementy trafią na rynek wtórny, Stacja Demontażu zarobi dzięki temu na swoje utrzymanie, a zniszczone elementy zostaną zutylizowane zgodnie z wymogami prawnymi oraz przepisami ochrony środowiska.
Ostateczna suma pieniędzy jaką Stacja płaci za oddane auto zależy jedynie od masy własnej pojazdu, jednak musi on ważyć przynajmniej 90 procent masy widocznej w dowodzie rejestracyjnym. Jeśli chcemy zobaczyć ile dostaniemy za nasze auto, wystarczy, że zadzwonimy do Stacji Demontażu lub skorzystamy z kalkulatorów widocznych na stronach internetowych niektórych Stacji.

Jeśli jednak jesteście właścicielami samochodu po wypadku i zdecydujecie się na jego kasację, warto w tym celu odwiedzić firmę WIGMET S.C. mającą swoją siedzibę w Górze na osiedlu Kazimierza Wielkiego 9. Firma ta powstała w 2003 roku z inicjatywy dwóch osób: Waldemara Maślanki oraz Tomasza Dyrsowicza. Na początku firma ta zajmowała się wyłącznie skupem złomu oraz sprzedażą części używanych, jednak z czasem rozszerzyła obszar swojej działalności. Z biegiem lat wprowadzono bowiem skup zużytych baterii, zbiórkę zniszczonego sprzętu AGD i RTV, usługi transportowe oraz pomoc drogową.
Obszar działalności o skup aut powypadkowych opolskie, skup aut powypadkowych lubuskie, kasację oraz demontaż pojazdów, które ze względu na niesprawność techniczną czy wiek nie nadają się już do dalszej eksploatacji firma wprowadziła w 2009 roku. W związku z czym funkcjonuje już bardzo profesjonalnie i kompleksowo, posiada bowiem dziewięcioletnie doświadczenie. Prowadząc skup aut poleasingowych Wrocław, skup aut opolskie, w wyniku złomowania dużej ilości samochodów ma w ofercie także mnóstwo części zamiennych w bardzo zachęcających cenach. Każdy znajdzie tu z pewnością coś do swojego auta. Przedsiębiorstwo stawia również na liczne inwestycje oraz nieustanny rozwój. Współpracuje też z wieloma innymi dużymi firmami z branży.
Jeśli zdecydujesz się więc na skasowanie auta, to jest to firma której właśnie szukasz. Dostaniesz tam wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do wyrejestrowania pojazdu w Urzędzie Komunikacji. Gwarantują atrakcyjne ceny, a w dodatku płacą gotówką. Jeśli auto jest całkowicie niesprawne zapewniają transport oraz odbiór samochodu od klienta. W głównej mierze działają na obszarze województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego. Przedsiębiorstwo to przyjmuje do kasacji wszystkie typy pojazdów, zarówno osobowe, ciężarowe jak i dostawcze, jak również auta wszystkich marek.
Zdarzają się właściciele bardzo przywiązani do swoich wiekowych już aut, nawet jeśli minął już znacząco ich termin użyteczności. Mimo, iż konieczna jest już ich kasacja, przechowują je w dalszym ciągu pod wiatami czy w garażach, pozwalając na ich dalsze korodowanie. Niestety jest to niewłaściwe zachowanie, przyczynia się bowiem do zmniejszenia poziomu wartości samochodu. W przypadku gdy na podwórku lub przed blokiem zalega niesprawne auto, jego złomowanie jest idealnym rozwiązaniem. Jest to bowiem jedyne właściwe legalne wyjście na pozbycie się zepsutego, starego bądź zniszczonego pojazdu. Wynika to z Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Najmniej sensownym wyjściem jest samodzielny demontaż. Jest on bowiem nielegalny i obciążony największym ryzykiem otrzymania kary finansowej. Kasacja pojazdów Dzierżoniów okazuje się w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.