Najchętniej czytane książki w Polsce i na świecie

TOP 5 najchętniej czytanych książek

W dzisiejszych czasach czytanie książek zeszło na drugi plan. Filmy zawładnęły światem. Postało także wiele ekranizacji znanych powieści. Jednak istnieją nadal ludzie, którzy nie rezygnują z czytania. Każdy lubi coś innego. Jedni wolą kryminały, inni zaś romanse bądź książki science fiction. Jednak każdy zadaje sobie to pytanie, jakie książki są najchętniej czytane wśród ludzi w każdym wieku. Młodzież bardzo chętnie wybiera książki, których opowieści zostały zekranizowane. Dorośli zaś wolą najpierw przeczytać daną powieść, a dopiero potem obejrzeć film o ile powstał. Oto nasze zestawienie.

5 – ,, Zostań jeśli kochasz ”

Światowy bestseller, który został przetłumaczony na ponad trzydzieści języków. Książka ta najbardziej trafiła w gusta dzisiejszej młodzieży. Opowiada ona historię Mii, która straciła dosłownie wszystko. Tragiczny wypadek odebrał jej najbliższych. Od tamtej pory znalazła się w dziwnym stanie zawieszenia między światami. Musi podjąć bardzo ważną decyzję, czy zebrać się w sobie i walczyć o odzyskanie przytomności, czy poddać się i umrzeć. Próbując podjąć tę ważną decyzję, Mia wspomina swoje dotychczasowe życie.

4 – Trylogia Millenium

Jest to trylogia autorska Stiega Larssona. Są to bestsellery wśród książek kryminalnych. Wywodzą się ze szwedzkiej tradycji fikcji oraz tamtejszej literatury kryminalnej. Trzymająca w napięciu fabuła sprawi, że nie będziesz chciał oderwać się od czytania. Ponad 60 milionów sprzedanych egzemplarzy świadczy o tym, że naprawdę warto je przeczytać.  W skład pakietu wchodzą trzy części: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, Dziewczyna, która igrała z ogniem oraz Zamek z piasku, który runął. Wszystkie części trylogii zostały zekranizowane.

3 – ,, Dziewczyna z pociągu ”

Jest to psychologiczny thriller brytyjskiej pisarki Pauli Hawkins. Książka zadebiutowała na początku 2015 roku i nie schodziła z pierwszego miejsca przez czternaście tygodni. Książka opisuje historię Rachel, która każdego ranka tym samym pociągiem dojeżdża do pracy. Pociąg ten zawsze zatrzymuje się w tym samym miejscu na przeciwko szeregu budynków. Bohaterce zaczyna wydawać się, że zna wszystkich mieszkających tam ludzi. Marzy o tym, aby zostać razem z nimi i być szczęśliwą. Rachel codziennie obserwuje Megan. Pewnego dnia dziewczyna nie pojawia się w oknie, a Rachel chce to wyjaśnić.

2 – Seria ,, Harry Potter ”

Książki o Harrym Potterze to najchętniej wybierane książki wśród młodzieży, ale nie tylko. Z chęcią czytają je również dorośli. Wszystkie 7 powieści zostało zekranizowanych. Autorką wszystkich książek jest J.K. Rowling. Akcja powieści toczy się w teraźniejszym świecie pomiędzy normalnym życiem zwyczajnych ludzi, a szkołą magii. W pierwszej części Harry dostaje list z Hogwartu. Od tego momentu jego życie się zmienia. Poznaje innych czarodziei i z roku na rok rozwija swoje magiczne umiejętności.

1 – ,, 50 twarzy Greya ”

Największy hit ostatnich lat. Miliony sprzedanych egzemplarzy, które rozeszły się w rekordowo szybkim tempie. Angielska pisarka E. L. James zawróciła w głowie milionom dziewczyn. 50 twarzy Greya to powieść erotyczna. Książka opisuje relacje oraz stosunki seksualne młodej absolwentki uniwersytetu Anastasi  i młodego, nieziemsko przystojnego biznesmena Christiana Greya. Książka niezwykle pobudza wyobraźnię. Kobiety na całym świecie ją uwielbiają. Pierwsza część doczekała się kontynuacji i spod skrzydeł pisarki wyszły jeszcze 2 części opisujące losy tej dwójki.