Najchętniej odwiedzane polskie plaże

Polskie plaże, które co roku przyciągają tłumy turystów – TOP 5

Mało, kto wie, że w Polsce znajduje się wiele pięknych plaż. Jednakże coraz częściej cale rodziny wybierają wakacje nad polskim morzem. Jadą tam ze względu na to, że będą mogli wypocząć, a ceny są dużo niższe niż za granicą. Niestety bardzo rzadko zwracają uwagę na bogactwo danego regionu, czy plaże, o które regularnie dbają firmy porządkowe. Polskie plaże to prawdziwy podwód do dumy. Pewnie zastanawiacie się, dlaczego. Jedne są w stanie pomieścić kilkaset tysięcy osób, inne zaś kuszą krystalicznie białym piaskiem, zaś pozostałe są położone tak, że zaraz za rogiem można przenieść się do tętniącego życiem miasta. Jednak, które plaże w Polsce przyciągają najwięcej turystów? Oto nasze typy.

Plaża na półwyspie helskim

Niestety bardzo mało osób wie, że plaże tutaj otaczają Hel aż z trzech różnych stron. W szczycie sezonu bardzo ciężko się tam dostać, jednak naprawdę warto. Biały piasek przyciąga wielu turystów. Pomimo wielu utrudnień w dostaniu się tam, nie zniechęca to turystów. Hel to także miejsce wielu ciekawych atrakcji zarówno dla dzieci jak dorosłych. Niedaleko plaży znajduje się fokarium. Plaża jest szeroka, przez co nie sprawia większego problemu w znalezieniu miejsca, aby trochę po leżakować. Bardzo blisko położone są bunkry oraz wojskowe umocnienia, które nadają tamtemu obszarowi nieco tajemniczości. Wiele osób uważa helską plażę za jedną z piękniejszych krajobrazów w Polsce.

Plaża w Łebie

Plaża w Łebie przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów. Wraz z wydmami tworzy niezwykle piękny i urokliwy krajobraz.  Wydmy wraz z plażą wchodzą w skład Słowińskiego Parku Narodowego. Spacerując po wydmach, bez problemu będziecie mogli dostać się na brzeg morza. Jest to chyba jedna z największych plaż w Polsce. Pod względem ilości piasku, żadne inne nadmorskie miasto nie przebija Łeby.

Plaża w Międzyzdrojach

Polska plaża, która jest odpowiednikiem największych zagranicznych miejsc takich jak Monte Carlo, Cannes, czy nawet amerykańskiego Malibu. Jak co roku możemy spodziewać się tutaj największych polskich gwiazd. Wiele osób wybiera tę miejscowość nie tylko ze względu na możliwość spotkania osobistości, czy proponowanych atrakcji. Bardzo duże wrażenie robi plaża wraz z pobliskimi klifami.

Plaża w Kołobrzegu

Jest to jeden z największych i najchętniej odwiedzanych polskich kurortów wypoczynkowych. Słynie z zadbanych, piaszczystych plaż oraz wielu innych atrakcji. Wybierając Kołobrzeg na pewno nie będziecie się tutaj nudzić. Tutejsza plaża została wyróżniona Błękitną Flagą. Dzięki czemu wiemy, że plaża ta jest niezwykle czysta, ale również świetnie zorganizowana.

Plaża w Świnoujściu

Plaża ta to największa plaża w Polsce. W najszerszym miejscu liczy dwieście metrów. Przez dziewięć lat z rzędu, plaża ta otrzymywała wyróżnienie Błękitnej Flagi, co świadczy o tym, że plaża jest bardzo czysta i zadbana. Plaża może pochwalić się bardzo łagodnym zejściem do morza oraz jest bezpieczna dla rodzin z dziećmi. W Świnoujściu woda w Bałtyku osiąga najwyższą temperaturę.