Najpopularniejsze programy rozrywkowe

Ranking najpopularniejszych polskich programów rozrywkowych 2017

Każdy z nas, choć raz w swoim życiu oglądał jakiś rozrywkowy program. W telewizji roi się od nich. Spotkać się możemy z nimi praktycznie na każdej telewizyjnej stacji. Są wciągające i uzależniające. Powodują u nas chęć dalszego oglądania, ponieważ wybieramy w nich swoich faworytów i im kibicujemy. Chcemy, aby nasz kandydat zdobył pierwsze miejsce. Mniej więcej działa to tak, że im dłużej nasz faworyt jest w programie, tym dłużej będziemy go oglądać, ponieważ jesteśmy ciekawi jego dalszych losów. Zastanówmy się więc, które programy rozrywkowe zdobyły największą oglądalność.

,,Rolnik szuka żony” na pierwszym miejscu w czołówce

Program ten zdobył niesamowicie dużą liczbę fanów. Niemalże każdy w Polsce oglądał przynajmniej jeden odcinek. Program ten polega na tym, że rolnicy, zgłaszają swoją kandydaturę do programu, aby znaleźć swoją drugą połówkę. W pierwszych odcinkach poznać możemy wszystkich uczestników. Rolnicy oprowadzają po swoich gospodarstwach kobiety, które zdecydowały się wziąć udział w tym programie. Być może, w końcowych odcinkach kandydaci zdecydują się na ślub ze swoją wybranką. Średnia oglądalność wynosi około 3, 37 miliona widzów.

,,Top model” kolejny program, który zachwycił Polskę

Program ,,Top model” od czasu, gdy do rywalizacji przystąpili również mężczyźni zyskał jeszcze większe grono fanów. Powstało już 6 sezonów. Główną nagrodą za wygraną w programie jest kontrakt z agencją modeli i modelek, czek na określoną kwotę pieniężną oraz okładka w magazynie Glamour.  Średnia oglądalność show wynosi około 2, 23 milionów widzów.

,,Azja Express” miażdży konkurencję

Jest to program, który polega na tym, że pary osób ścigają się ze sobą przez Wietnam, Laos, Kambodżę oraz Tajlandię.  W każdym odcinku musieli pokonać określony dystans. Problem polega na tym, że uczestnicy do dyspozycji mieli jedynie jednego dolara.  Liczba widzów przed telewizorami sięgnęła 2, 08 miliona widzów.

,, Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami” wysoka liczba oglądalności

Program ten polega na tym, że 11 par mieszanych, w tym jedna gwiazda w każdej, bierze udział w rywalizacji. W każdym odcinku odpada jedna para. Ostatnia szósta edycja tego programu przyniosła telewizji Polsat gigantyczne wyniki oglądalności. Bowiem ten sezon średnio oglądało 2, 91 miliona widzów. Dzięki temu Polsat znalazł się na pierwszym miejscu na rynku telewizyjnym.