Odpowiedni makijaż do kształtu twarzy

Jak dobrać do twarzy odpowiedni makijaż?

Wiele kobiet nie jest świadome, że nieprawidłowo dobiera makijaż do kształtu swojej twarzy. Panie używają różnych kosmetyków od podkładów do twarzy, aż po cienie do powiek czy korektory. Najczęściej podkład do twarzy wybieramy na podstawie odcieni. Kupujemy ten, który jest najbardziej zbliżony do naszej karnacji. W dzisiejszych czasach makijaż można dobrać do każdego kształtu twarzy. Kobiety nie muszą martwić się już o to, czy ich makijaż będzie doskonały. W wielu drogeriach kosmetycznych profesjonalne makijażystki udzielają indywidualnych porad, jak powinien być dobrany makijaż. Podpowiadają, jakie kosmetyki wybrać, aby nasza skóra wyglądała promieniście oraz omawia techniki, w jaki sposób powinnyśmy nakładać makijaż na twarz. Poznaj kilka porad, jak powinien wyglądać makijaż na danym kształcie twarzy.

Twarz owalna

Jest to najlepszy typ twarzy do nakładania i eksperymentowania z makijażem. Proporcje twarzy są idealne i bardzo proporcjonalne. Jeżeli twoja twarz jest bardziej podłużna, zdecyduj się na nałożenie bronzera w okolicach brody oraz czoła. Nie żałuj kolorów. Jeżeli chcesz poszerzyć środkową część swojej twarzy, nałóż na policzki róż w linii poziomej, pasujący do twojego odcienia skóry. Nie bój się eksperymentować, konturuj swoją twarz za pomocą bronzera lub ciemniejszego pudru.

Twarz okrągła

Kształt tej twarzy ma miano nieco pucułowatego. Kobiety o takiej twarzy powinny dążyć do jej wyszczuplenia. Zaakcentuj boki twarzy bronzerem w kształcie cyfry trzy. Droga, jaką powinniśmy się kierować zaczynać ma się na czole i schodzić w dół, aż do brody. Jeżeli chcesz nałożyć na policzki róż, zrób to po skosie. Dzięki temu, twoja twarz nabierze nowego wyglądu i będzie wydawać się znacznie szczuplejsza.

Twarz podłużna

Taki kształt twarzy daje nam wiele możliwości, jeżeli chodzi o makijaż. Pamiętaj, aby ostrożnie dobierać kolory. Jeżeli twoje czoło jest bardzo wydatne, mamy na to sposób. Zakreśl bronzerem linię włosów od skroni do skroni. W ten sposób optycznie je zmniejszysz. Aby podkreślić kształt swojej twarzy wybierz róż w naturalnym odcieniu. Możesz dokonać zabiegu pogrubienia brwi w kierunku skroni. Sprawi to, że rysy twojej twarzy nabiorą łagodniejszego wyglądu.

Twarz kwadratowa

Twarz ta charakteryzuje się ostrymi rysami twarzy. W pierwszej kolejności musimy temu zaradzić. Podczas nakładania kosmetyków, wykonuj okrągłe ruchy. Na dolną część szczęki możesz nałożyć brązujący puder, aby złagodzić rysy twarzy. Idealny na policzki będzie róż w odcieniach brązu.