Oglądaj najlepsze darmowe filmy w Internecie!

Ogromna większość społeczeństwa spędza wieczory przed telewizorem lub ekranem komputera, starając się zrelaksować oglądając darmowe filmy w Internecie. Niestety zdecydowana większość produkcji kinowych przeznaczona jest dla mas i choć przyciąga wartką akcją, twarzą ulubionego aktora i efektami specjalnymi – w umyśle widza nie pozostawia po sobie nic. Niewielu ludzi przykłada się do wyboru filmu, co przynosi wiele rozczarowań i zniechęca do oglądania nowych produkcji. Poza tym dobry film kojarzy się z wielkimi hollywoodzkimi produkcjami, które niestety nagrywane są dla odbiorcy masowego. Przez taką postawę widzowie sporo tracą, ponieważ rezygnują z oglądania filmów z innych stron świata, które są okazją do poznania zupełnie innych historii, kultur i obyczajów. Nie tylko Stany Zjednoczone mają świetnych reżyserów. W niczym nie ustępują im choćby tacy twórcy  jak Milos Forman (Czechy), Guillermo del Toro (Meksyk) czy Ridley Scott (Wielka Brytania) – o ile ich nie przewyższają swoją wnikliwością, wrażliwością i kunsztem. Czasem przeglądając program telewizyjny przyciągnie nasz wzrok zachęcający tytuł, jednak gdy w opisie przeczytamy, że jest to film np. węgiersko-czesko-słowacko-rumuński – rezygnujemy. A czy Węgrzy lub Słowacy nie mogą nakręcić dobrego filmu? Pewnie, że mogą!

Mnóstwo wielbicieli kina robi błąd wybierając filmy z lektorem. Lektor niestety odbiera filmowi wiele wiarygodności, nie słyszymy bowiem głosu aktorów, jego barwy i zawartych w wypowiedziach emocji. Ścieżka dźwiękowa jest wyciszona, co sprawia, że obraz staje się uboższy i nie jest tym, co chciał nam pokazać w swym zamyśle reżyser. Chcąc delektować się pełnią wyrazu w filmie, wybierajmy wersje z napisami. Łatwiej będzie nam ocenić zdolności aktorskie odtwórców głównych ról oraz wczuć się w klimat filmu, wsłuchując się w muzykę, będącą tłem dla obrazu.

Gdy mamy ochotę obejrzeć film, a nie mamy pomysłu jaki, spróbujmy sięgnąć po starsze produkcje. Stare filmy często nie są w ogóle brane pod uwagę przez amatorów kina, zwłaszcza przez młodych ludzi. Czasem okazuje się, że do pewnych filmów po prostu nie dojrzeliśmy lub zwyczajnie nie daliśmy im szansy, bo uważamy je za starocie. Stare, nawet czarno-białe produkcje mają swój specyficzny klimat. Należy pamiętać, że Kirk Douglas, Marlon Brando, Paul Newman, Gregory Peck, Marylin Monroe, Audrey Hepburn czy Sophia Loren to ikony swoich czasów, a ich dorobek artystyczny i aktorski ma ogromną wartość. Filmy z ich udziałem należą do klasyki kina. Kiedyś filmy kręciło się inaczej niż dziś i z taka myślą należy podejść do starszych produkcji.

Dajmy także szansę młodym reżyserom, nie zamykajmy się na nowości i nie skupiajmy się jedynie na superprodukcjach Hollywood. Kino naprawdę potrafi ubogacić, jednak trzeba umiejętnie dobierać repertuar.