Podłączenie kroplówki w domu pacjenta

Lista chorób, które mogą skazać człowieka na wielotygodniowe, a niekiedy i wieloletnie pozostanie w łóżku jest bardzo długa. Te najgorsze to między innymi wylew, udar, choroby: Parkinsona oraz Alzheimera czy stwardnienie rozsiane. Ważne jest, aby chory miał w tym czasie odpowiednią opiekę. Choć jest to dla niektórych ogromne wyzwanie i niekiedy wiąże się z reorganizacją całego życia, bliskie osoby i tak przeważnie podejmują decyzję o pozostawieniu chorego w domu przy sobie. Zdają sobie bowiem sprawę, że nikt inny nie zajmie się nimi lepiej niż oni sami. Po za tym mają dużo cierpliwości do chorego, a także wytrzymałości fizycznej i psychicznej.
Dbanie o osobę przewlekle chorą czy niepełnosprawną nie wiąże się wyłącznie z poświęceniem i dobrą organizacją, ale też z posiadaniem określonej, fachowej wiedzy, między innymi o dawkowaniach leków czy zasadach higieny. Zdarza się często, że chorzy będący pod opieką bliskich w domu wymagają ciągłego aplikowania kroplówek, w celu przetoczenia bardzo dużej ilości płynów. Dzięki podłączeniu wlewu kropelkowego w domu możemy zaoszczędzić choremu dodatkowego wysiłku i stresu z tym związanego.
Niekiedy za pomocą kroplówki w domu Gdańsk  podawane są jedynie substancje, które mają za zadanie wyrównać płyny, elektrolity czy witaminy w organizmie. W zależności od potrzeb pacjenta w ich skład wchodzą różne proporcje witamin, wartości odżywczych czy podstawowych pierwiastków. Kroplówki są także podawane przy bardzo ciężkich dolegliwościach jako fragment stałego leczenia, mowa na przykład o lekach przeciwnowotworowych. Niezależnie jednak od tego czy są to wlewy jednorazowe czy kilkukrotne muszą być aplikowane w sposób specjalistyczny. Nie każda kroplówka może być podawana jednak w domu pacjenta, niektóre typy przetoczeń mogą być wykonane wyłącznie w szpitalu lub gabinecie zabiegowym w dodatku pod okiem wykwalifikowanego personelu.
Pielęgniarki z dużym doświadczeniem przy wykonywaniu wkłucia, zrobią to prawie bezboleśnie. Świetnie poradzą sobie też ze zlokalizowaniem naczyń krwionośnych u osób otyłych, u których ciężko jest znaleźć żyły znajdujące się tuż pd skórą. Tak samo z pacjentami posiadającymi delikatne i kruche żyły.
Warto dlatego skorzystać z usług pielęgniarskich świadczonych w domu pacjenta. Nie tylko podłączą kroplówkę choremu, ale wykonają jeszcze wiele innych usług, jeśli będziemy oczywiście tego sobie życzyć. Mogą bowiem odciążyć nas od zmiany opatrunków czy leczenia ran przewlekłych. Wielu pacjentów wymaga w domu też podania zastrzyków, cewnikowania pęcherza moczowego, pobierania krwi, zdjęcia szwów czy żywienia pozajelitowego. Niestety bez pomocy wykwalifikowanej pielęgniarki nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami. Przy długoterminowej opiece domowej warto zapewnić choremu obecność wykwalifikowanej pielęgniarki 24 godziny na dobę. Dzięki temu przy różnych pojawiających się problemach od razu mamy obok siebie profesjonalną pomoc, która wielokrotnie może ocalić życie chorego w sytuacji gdy na karetkę trzeba by było zbyt długo czekać.