Potrzebujesz pogotowia kanalizacyjnego?

Na co dzień nie zastanawiamy się nad naszą domową instalacją kanalizacyjną, po prostu z niej korzystamy. Dopiero w sytuacji kiedy zaczynają się pojawiać problemy lub nieprzyjemne zapachy z instalacji kanalizacyjnej przekonujemy się jak istotną funkcję sprawuje ona w naszym domu. W dodatku jeśli odpowiednio o nią nie zadbamy i prawidłowo nie będziemy z niej korzystać, po pewnym czasie może nas czekać nieprzyjemne zaskoczenie.

Z biegiem czasu w domowej kanalizacji zbiera się bowiem bardzo dużo różnego rodzaju brudów, które powodują niedrożność, a nawet zapychanie syfonów. Głównie w żeliwnych rurach używanych w starego typu instalacjach nazbierane zanieczyszczenia wraz ze żrącymi środkami do udrażniania rur wchodzą w reakcję chemiczną tworząc bardzo trudny do usunięcia kamień. Ze względu na to nie jest zalecane w przewodach starego typu stosowanie substancji chemicznych bardzo silnie żrących. Niedrożność rur nie dotyczy jedynie starych, żeliwnych instalacji. W wyniku codziennego korzystania problemy z drożnością pojawiają się niestety również i w stosunkowo nowych rurach.

Warto z tego względu właściwie dbać o instalację, aby nie doprowadzić do tego typu sytuacji albo przynajmniej zminimalizować ryzyko zapchania rur. Istotne jest, aby nie zanieczyścić odpływów resztkami jedzenia, które mogłyby wylądować w syfonie, w tym celu powinno się usunąć je z talerzy zanim trafią one do zlewu. Należy też osłonić odpływy wanien, brodzików i umywalek łazienkowych małymi sitkami, które zatrzymają przede wszystkim włosy i zapobiegną ich dostawaniu do kanalizacji. Odpływy kuchenne bardzo często zapychają się w konsekwencji wylewania do nich fusów po kawie i herbacie. Nie zwracamy też uwagi na wylewanie do zlewu kuchennego rozpuszczonego, gorącego tłuszczu, który to stygnąc w rurach przechodzi ze stanu ciekłego w stan stały tworząc wraz z pozostałymi odpadkami bardzo trudny do usunięcia zator.

Istnieją także inne przyczyny zapychania się rur kanalizacyjnych. Często jest to wywołane pomyłkami powstałymi w pierwszym etapie projektowania całej instalacji lub w momencie jej wykonawstwa. Błędy te to na przykład zbyt małe średnice przewodów przy dużej ilości wykorzystanych kolanek.

Niestety nawet najlepiej zaprojektowana i wykonana instalacja ma prawo się zapychać, w przypadku gdy nie będziemy z niej odpowiednio korzystać. Niedbałość o kanalizację oraz błędy w eksploatacji są najczęstszym powodem powstawania zatorów w kanalizacji.

Powinno się dlatego profilaktycznie od czasu do czasu przepłukać zlew gorącą wodą. Takie działanie wpływa bowiem pozytywnie na drożność rur. Bardzo popularne jest również wsypywanie co jakiś czas do odpływu sody oczyszczonej i zalewanie jej octem spirytusowym. Metody te są całkowicie naturalne i nie posiadają dzięki temu żrących właściwości, które charakteryzują środki chemiczne.

Gdy wystąpią jednak takie objawy jak wolniejszy odpływ wody czy bulgotanie w syfonie, oznacza to, że przewody instalacyjne mogły się już po części zapchać. Trzeba już wtedy określić przyczynę zatoru i podjąć pierwsze kroki w celu przeczyszczenia kanalizacji, aby uchronić przed jej całkowitym zapchaniem. Jeśli taki zator nie powstał głęboko być może należy jedynie oczyścić syfon lub udrożnić go za pomocą przepychaczki.

Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z zatorem w kanalizacji i musimy poprosić o pomoc specjalistę. Warto wtedy skorzystać z usług profesjonalnego przedsiębiorstwa, które sprawnie i kompetentnie zajmie się naszymi niedrożnymi rurami. Pogotowie kanalizacyjne Szczecin to jest firma, której właśnie potrzebujemy i która z pewnością nam pomoże

Przedsiębiorstwo to jest do dyspozycji swoich klientów 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Usługi oferowane przez firmę są bardzo wysokiej jakości, dzięki wykorzystywanemu specjalistycznemu i nowoczesnemu sprzętowi wziętej firmy Rothenberg jaki przedsiębiorstwo posiada w swoim asortymencie.

Firma zatrudnia wykwalifikowaną kadrę techniczną z odpowiednimi uprawnieniami i kwalifikacjami, która szybko przyjeżdża na miejsce awarii i likwiduje przyczynę. Udrażnianie kanalizacji Szczecin, czyszczenie kanalizacji Szczecin, oraz naprawa instalacji sanitarnych to jest właśnie to w czym przedsiębiorstwo się specjalizuje. Oprócz tego udrażnia również kanalizację deszczową oraz sanitarną. Lokalizacja rur kanalizacyjnych Szczecin oraz inspekcja TV kanalizacji Szczecin także należy do zadań firmy. Gwarancją profesjonalnie wykonanych przez firmę usług jest również co rok wymieniany na nowy park maszynowy.
Obszar działania pogotowia kanalizacyjnego obejmuje nie tylko Szczecin, ale też takie miejscowości jak: Zieleniewo, Mierzyn, Przecław, Dobra, Dołuje czy Police. Oferuje także swoje usługi w mniejszych przygranicznych miasteczkach u naszych niemieckich sąsiadów.