Producent abażurów oferuje wyjątkowe oświetlenie

Obecnie w Polsce coraz więcej młodych małżeństw  rezygnuje z  ciasnych  mieszkań na miejskich  , gwarnych ulicach na rzecz  zrealizowania swoich  planów o  posiadaniu własnego domu.  Niestety budowa to nie tylko wyzwanie dla możliwości finansowych, ale także test charakterów i ciągłe  szukanie kompromisów  dla pomysłów  i wizji współmałżonków. O ile postawienie budynku to przysłowiowa bułka z masłem, nie można niestety tego samego powiedzieć o wykończeniach.  Urządzając dom należałoby przede wszystkim zdecydować się  na  konkretny styl, ale myśl o wciąż zmieniających się trendach  komplikuje  podjęcie decyzji. Nikt nie chce  przecież po roku  żałować, że nie  urządził    wnętrz zupełnie inaczej.  Skomplikowane jest także znalezienie złotego środka   między dążeniami mężczyzny do  prostych i surowych form z elementami drewna i metalu, a marzeniami kobiety  o posiadaniu przytulnego, pełnego ozdób i bibelotów gniazdka.  Ostatnimi czasy coraz  większym zachwytem cieszą się dwa style aranżacji wnętrz: loftowy i skandynawski. W stylu loftowym najlepiej jest urządzić dom lub mieszkanie z wyższymi niż standardowe sufitami,  dużymi oknami i  przestronnymi wnętrzami.

Typowe są cegły lub beton na ścianie  oraz parkiet przemysłowy  na podłodze.  Elementami typowymi są widoczne instalacje elektryczne i hydrauliczne. Całość ma  sprawiać wrażenie  starego, surowego pofabrycznego wnętrza. Aby nieco  poskromić  surowy klimat, można wykorzystać   klasyczne dodatki, chociaż mile widziane są takie materiały jak  meble z europalet, deski i betonowe bloczki. Wybierając  drewniane elementy i biel jako dominujący kolor, nadamy wnętrzu przytulniejszy charakter.  Żywe  kolory mebli czy  kolorowe lecz  niewielkie  dekoracje idealnie przełamią ascetyczną przestrzeń.  Charakterystyczną cegłę  bez wątpienia  mogą zastąpić elementy metalowe.  Zależnie od gustów  mieszkańców cechy  typowe dla stylu loftowego można  uwydatnić albo ukryć.   Jeśli chodzi o oświetlenie przy dużych wysokościach  bez wahania możemy postawić na długie, wiszące lampy i żyrandole.  Zawieszone na  kilku  wysokościach sztuczne oświetlenie powinno podkreślać  urok fabrycznego wnętrza. Oświetlenie powinno być proste i delikatne.  Najlepiej sprawdzi się abażur biały o klasycznej formie  bez  ozdobnych akcentów.   Jeżeli w pomieszczeniu wykorzystano elementy czerwonej cegły,  atrakcyjnie  wkomponuje się prosty abażur czarny.  Kuchnię w lofcie  w przeważającej większości przypadków  stanowi aneks, będący częścią salonu, podobnie jak jadalnia, pracownia czy biblioteczka. Granice  salonu może idealnie wyznaczać dywan, który  będzie  nie tylko ozdobą, ale też  wyznacza strefę dzienną.

Do zaznaczenia  stref można wykorzystać  dwustronne regały,  mając na uwadze,  aby wznosić je ku sufitowi,  a nie na szerokość  pomieszczenia.  Innym cieszącym się popularnością  stylem aranżacji wnętrz jest styl skandynawski. Charakterystyczne  dla tego stylu są jasne i przestronne pomieszczenia, tworzące  klimat chłodnej, ale przytulnej i gościnnej  atmosfery Skandynawii.  Tworzywem, które wykorzystuje sie najczęściej jest naturalne drewno, spośród barw dominują biel, szarość, beż i brąz.   Meble maluje się na biało, bądź wykonuje z jasnego drewna. Z podłogą jest podobnie. W oknach  rezygnuje się z zasłon na rzecz rolet. Oświetlenie sztuczne  w pomieszczeniach  zwykle posiada bardzo minimalistyczną formę. Wykorzystuje się zwykle  prosty abażur szary lub biały. Często można spotkać metalowe lub szklane lampy.  Dodatki wykorzystywane do urządzania wnętrz w stylu skandynawskim mają za zadanie ocieplić wnętrze.    Zazwyczaj są to kolorowe  poduszki,  puszyste narzuty, świeczniki, wazony i kwiaty.  Styl ten zainspirowany jest skandynawską przyrodą. Jest funkcjonalny,  prosty i elegancki, czym zyskuje sobie  nieustannie nowych wielbicieli.  Wszystko jedno jaki styl aranżacji wnętrz wybierzemy, o tym, czy będą one przyjazne  ostatecznie zdecyduje  rodzaj oświetlenia.  Ostatnimi czasy  powraca moda na lampy abażurowe. Ten bardzo   nastrojowy rodzaj oświetlenia  doskonale  się sprawdza w każdym wnętrzu i  harmonizuje z każdym stylem aranżacji. W sklepach dostępne są  różne rodzaje  oświetlenia, ale chcąc być posiadaczem  naprawdę wyjątkowych  lamp, warto zwrócić się do Wytwórni Abażurów i Stelaży Krystyny Kubik. Firma to producent abażurów oferujący  ręcznie wykonane,  cudowne i niepowtarzalne abażury zarówno w stylu klasycznym jak i nowoczesnym.   Szeroki  wybór materiałów,  doskonałe  szycie i wyjątkowe  wzornictwo  spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Rodzinny charakter firmy ma ogromny  wpływ na stabilność i wzrost wartości marki oraz budowanie reputacji.  Przedsiębiorstwo  posiada w swojej ofercie abażury do lamp w stylu klasycznym, łowickim, retro, skandynawskim, z motywami kwiatów róży,  zwierzęcych skór, plisowane, z tkanin naturalnych i organzy.  Zamówić można także  stelaż do abażuru w dowolnym kształcie. Firma wytwarza  abażury z materiału w dowolnych rozmiarach, ale  głównym przedmiotem produkcji są: duże abażury do lamp stojących, mniejsze do lampek biurkowych i nocnych oraz do kinkietów.  Ktokolwiek podejmie decyzję o skorzystaniu z usług wytwórni  odkryje w jej ofercie coś, co stanie się inspiracją  do  zaaranżowania przyjaznych, przepięknie oświetlonych wnętrz.