Top 10 najchętniej kupowanych samochodów przez Polaków

Sprzedaż nowych aut w Polsce – top 10 najlepiej sprzedających się samochodów

Nie od dziś wiadomo, że każdy z nas chciałby posiadać nowy samochód prosto z salonu. Obecne czasy niektórym osobom pozwalają na to. Z roku na rok liczba kupowanych aut wprost z salonu zwiększała się. Jak deklaruje Centralna Ewidencja Pojazdów w ubiegłym roku, w samym miesiącu czerwcu liczba rejestracji samochodów wzrosła aż o dwadzieścia osiem procent. Jest to bardzo dużo, a zarazem stanowi najlepszy wynik ostatniej dekady. Jednak z ustaleń wynika, że to sierpień był rekordowym miesiącem pod względem kupna nowych aut osobowych w Polsce.

Jakie marki najchętniej wybierają Polacy?

  • numer 10 – Skoda Rapid – na dziesiątym miejscu znalazł się samochód formy skoda. Polacy chętnie wybierają tę markę. Kierują się głównie tym, że jest to auto na tradycyjne płynne paliwo, a nie jest to samochód elektryczny. Cenią sobie oni wygodę. Warto zwrócić uwagę na to, że ten samochód jest szczególnie przeznaczony dla rodzin.
  • Numer 9 – Dacia Duster – niektórych może to dziwić, innych zaś niekoniecznie. Dacia wyprodukowała dużą liczbę samochodów oraz wiele modeli. Dacia Duster to samochód nieco podwyższony, co może uchodzić za suva. Jego cena zaczyna się już od czterdziestu tysięcy złotych. Samochód ten nadaje się na dalsze podróże, ponieważ ma przestronne wnętrze.
  • Numer 8 – Volkswagen Passat – to dla wielu niemiecka precyzja. Passat to auto spotykane niemalże w każdym mieście. Wielu Polaków wybiera niemieckie samochody. Przekonują ich dobre silniki. Bogate oferty i niewielki koszty zakupu pozytywnie wpływają na zakup nowych samochodów z salonów.
  • Numer 7 – Ford Focus – Ford to już chętniej wybierane auto wśród Polaków. W nowszych modelach podwozie zostało przeprojektowane. Wnętrze jest nowoczesne i przestronne. Ten przeprojektowany, ulepszony model Forda może zachwycać. W nowych rocznikach wykorzystywana jest już najnowsza technologia, usprawniająca jazdę tym właśnie samochodem.
  • Numer 6 i 5 – Na tych miejscach swoją pozycję zajęły samochody marki Toyota. Chodzi tu dokładniej o dwa modele – auris i yaris. Toyota auris jest nieco większa od toyoty yaris. Yaris to typowo samochód do miasta. Mały, zwinny, nie spala zbyt dużo. Jednak na bardziej rodzinne podróże radzilibyśmy wybrać toyotę auris.
  • Numer 4 – Volkswagen Golf – po raz kolejny niemiecka technologia sprawia, że Polacy chętnie kupują nowe samochody. Golf jest przestronny. Najnowszym modelem jest Golf VII. Zachwycać może swoim wyglądem i sportowym charakterem. Sprawdzać się może przy dłuższych podróżach, nawet z rodziną.
  • Numer 3 – Opel Astra – trzecie miejsce na podium. Niemiecka technologia i tym razem znalazła się wysoko. Opel zajmuje trzecie miejsce na naszym podium. Astra dostępna jest w trzech wersjach – hatchback, sedan i sports tourer. Ma to wpływ na decyzję o kupnie, ponieważ każdy może wybrać coś dla siebie.
  • Numer 2 i 1 – Skoda Fabia i Octavia – liderzy naszego rankingu. Czesi nas nie zawodzą i to własnie oni sprawiają, że wybieramy ich samochody najczęściej. Skody mają to do siebie, że są bardzo wygodne, prowadzi się je nadzwyczaj płynnie i sprawdzą się w każdych warunkach. Octavia – nasz zwycięzca sprawdzi się w jeździe po mieście jak i na dłuższych wyprawach.