Tradycyjna drewniana podłoga – idealne rozwiązanie do każdego wnętrza

Wybierając idealne rozwiązanie do wykończenia podłogi w naszym domu, bardzo często sugerujemy się w pierwszej kolejności ceną. Nie znając się na tego typu rozwiązaniach, nie mamy nawet bladego pojęcia, które z nich będzie trwalsze i w konsekwencji lepsze. Mając na to przewidziany określony budżet skupiamy uwagę zazwyczaj najpierw na panelach podłogowych, są one bowiem dużo tańsze za metr kwadratowy niż podłoga wykonana z naturalnego drewna.
Jednak nie jest to rozwiązanie, które posłuży nam przez lata i z czasem możemy być nim nieco rozczarowani. Czym tańsze panele tym gorsza klasa ścieralności. Szybciej będą się rysować i odbarwiać pod wpływem wielu czynników zewnętrznych. Powoduje to w konsekwencji, że zaczynamy szukać paneli o wyższej klasie ścieralności, aby były trwalsze, odporniejsze i wystarczyły nam na długie lata. Przeglądając oferty sklepów z panelami podłogowymi okazuje się jednak, że panele najlepszej jakości o bardzo wysokich klasach ścieralności nie są jednak takie tanie jak byśmy przypuszczali. Niskie ceny dotyczą jedynie paneli gorszych jakości.
W takiej sytuacji gdy musimy na nie wydać dużo więcej niż zakładaliśmy warto wziąć pod uwagę jeszcze jedno rozwiązanie, które z pewnością wystarczy nam na lata. Mowa mianowicie o podłodze wykonanej z naturalnego drewna. Zakup profesjonalnej deski podłogowej ma bowiem dużo więcej zalet niż panele podłogowe. Gwarantuje nam bowiem izolację nie tylko termiczną, ale również i akustyczną.
Podłoga taka w całości jest wykonana z drewna, a jej wierzch pokryty jest wieloma warstwami lakieru. Dzięki temu w ogóle się nie niszczy, a w razie zarysowania wystarczy ją po prostu cyklinować. Jeśli są to małe zarysowania możemy w konkretnym miejscu przeczyścić je papierem ściernym i polakierować. Jednak ma to miejsce bardzo rzadko, ponieważ taka podłoga jest naprawdę trwała, a co za tym idzie dużo bardziej odporna jak na przykład podłogi z kolekcji Smaki Życia.  Kolekcja ta, to ekskluzywna linia desek podłogowych firmy Barlinek, topowe wzory, najbardziej naturalne struktury powierzchni oraz  najmodniejsze dekory. Warto zainwestować w naturalne drewno. W przypadku paneli jeśli się zniszczą będziemy zmuszeni po prostu wymienić na nowe.