Twoje auto nadaje się do kasacji?

Po naszych polskich drogach jeździ całe mnóstwo starych aut. Jest to spowodowane faktem, że właściciele są bardzo mocno przywiązani do swoich wiekowych już pojazdów, pomimo tego, że znacząco już minął ich termin użyteczności. Chociaż konieczna jest ich kasacja, nadal przetrzymują swoje ukochane samochody w garażach czy pod wiatami zezwalając na ich dalsze korodowanie. Jest to niestety najgorsze z możliwych rozwiązań, powoduje bowiem z roku na rok spadek wartości pojazdu. Złomowanie okazuje się więc jedynym dobrym rozwiązaniem w przypadku gdy przed blokiem lub na podwórku przetrzymujemy zepsute auto. Wielu ludzi nie zdając sobie sprawy z konsekwencji karnych, na własną rękę demontuje powypadkowy pojazd. Często też poszczególne części oddzielnie wywozi na złomowisko. Jest to jednak nielegalne rozwiązanie dla wycofania z eksploatacji całego pojazdu. W tej sytuacji jedyną właściwą drogą jest odprowadzenie całego niesprawnego auta do kasacji, wynika ono z Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.

Obecnie koszty napraw samochodowych również w bardzo szybkim tempie rosną. Wiele z tych starych aut nawet po niewielkich stłuczkach kwalifikuje się do całkowitej kasacji. Z czysto ekonomicznego punktu widzenia po prostu nie opłaca się ich naprawiać. Jednak ostateczna decyzja co do losu samochodu czy go odsprzedać, naprawić czy zezłomować należy do właściciela pojazdu.
Pojawiają się też na rynku firmy, które wręcz żyją z odkupowania od właścicieli złomów, w wyniku czego po niewielkich reperacjach ponownie wypuszczają na rynek auta z uszkodzeniami, które z punktu widzenia procedur ubezpieczeniowych powinny już wylądować na złomie. Także po wypadku właściciele sami wolą zreperować swój samochód, gdyż na nieoryginalne części wydadzą kilkakrotnie mniej niż otrzymają na naprawę z ubezpieczenia.

Pozbycie się starego auta, może okazać się także znacznie bardziej kłopotliwe niż kilkuletniego samochodu. W przypadku sprawnego samochodu bowiem, nabywca zawsze się znajdzie, gdy wartość samochodu jest jednak równa złomu, nie jest już tak kolorowo. Najlepszym rozwiązaniem jest dlatego oddanie starego auta do licencjonowanej Stacji Demontażu. Będziemy mogli wtedy spać spokojnie, bez obaw, czy nowy właściciel na pewno przerejestrował samochód na siebie. Jeśli bowiem tego nie uczyni w razie spowodowania przez niego wypadku będzie to oznaczało dla nas olbrzymie konsekwencje.
W sytuacji oddania przez nas auta na złom dobre podzespoły trafią na rynek wtórny, a stacja dzięki temu zarobi na swoje utrzymanie. Zniszczone i zepsute elementy zgodnie z przepisami ochrony środowiska oraz wymogami prawnymi zostaną zutylizowane.
Ostateczna wartość jaką dostaniemy za nasz samochód zależy przede wszystkim od masy własnej pojazdu. Jednak dużo stacji zwraca uwagę, aby ważył on przynajmniej 90 procent masy widocznej w dowodzie rejestracyjnym. Na stronach internetowych wielu stacji demontażu znajdują się kalkulatory dzięki którym możemy sprawdzić ile gotówki dostaniemy za określone auto.
Jeśli już jesteśmy przekonani, że chcemy oddać auto do stacji demontażu, warto w tym celu znaleźć profesjonalną i kompetentną firmę. Wartą polecenia stacją jest DWCAR Damian Pawlak. Przedsiębiorstwo to powstało już w 2011 roku i jego główną działalnością jest właśnie złomowanie pojazdów. Oprócz tego prowadzi także sprzedaż części zamiennych dla samochodów przeróżnych marek oraz różnych typów. Firma ta wyodrębnia się także od innych stacji tym, że od kilku lat prowadzi montaż instalacji LPG. Posiada już duże doświadczenie w tej dziedzinie, a cena takiego montażu wynosi od 1900zł. Na wszystkie montowane przez nich instalacje gazowe firma daje rękojmię 3 lat oraz ma bardzo krótkie terminy realizacji. Oprócz tego przeprowadza także wszelkie poboczne remonty i usługi związane z instalacjami gazowymi, w tym wymianę butli jeśli zajdzie taka konieczność czy kontrolę pracy instalacji.
Przedsiębiorstwo działa na terenie całej Wielkopolski, a jego siedziba znajduje się w miejscowości Poniec koło Leszna. Wycena pojazdu przeznaczonego do złomowania jest darmowa, tak samo jak jego transport na złomowisko, gdyż auta firma odbiera swoim transportem. Wystarczy zadzwonić do jej siedziby, a w parę minut osoba zainteresowana otrzyma wycenę auta do kasacji.
Firma DWCAR Damian Pawlak wszelkie dokumenty potrzebne do wyrejestrowania samochodu w Urzędzie Komunikacji i ubezpieczalni załatwia od ręki. Jeśli więc myślisz o kasacji auta to jest firma, której potrzebujesz. Nie tylko zapewnia atrakcyjne ceny, ale również płaci gotówką. Kasacja auta przeprowadzana jest bardzo szybko. Zaufali już im setki klientów z województw: wielkopolskiego i dolnośląskiego, a każdy nowy klient będzie na pewno zadowolony z usług firmy DWCAR. Jeśli także szukasz takiej właśnie firmy, wpisz w internecie frazy: „kasacja pojazdów Legnica”, „złomowanie aut Legnica” oraz „skup aut Legnica”, a z pewnością ją znajdziesz.