Więźba dachowa Płock

Współcześnie przyglądając się rozpoczętym już budowom na obrzeżach miast, a czasami nawet na naprawdę cichej i spokojnej wsi, można zauważyć, że bardzo modne stało się budowanie drewnianych domów. Z pewnością jest to decyzja uzasadniona wieloma istotnymi czynnikami. Nie tylko chodzi tutaj o trend, ponieważ i tak współcześnie dominuje tradycyjny styl budowy. Chodzi tutaj jednak przykładowo o oszczędność energii cieplnej. Mnóstwo ludzi w ten sposób pragnie dostosować się też do potrzeb ekologii i ochrony środowiska. Niewątpliwie drewniany dom kojarzy się przede wszystkim ze zdrowym wnętrzem oraz naturalną stylistyką. I wbrew temu co mówi mnóstwo ludzi, dom z drewna jest w stanie wytrzymać wiele długich lat.
Jednak decydując się na takie rozwiązanie, bardzo ważne, aby wybrać odpowiedni projekt, wszystko skrupulatnie zaplanować, a poza tym zdecydować się na idealne do tego drzewo.

Bardzo dużo osób uważa bowiem, że każde drewno jest identyczne, nic bardziej mylnego. Zarówno na budowę domu, a także i więźbę dachową zakładaną w tradycyjnym budownictwie, stosowane drzewo musi być zdrowe, proste oraz bez szkodników. No i co najważniejsze bardzo dobrze wysuszone i zaimpregnowane. Głównie więc wybiera się do tego drzewa iglaste, a w szczególności sosnę i świerk. Przesądza o tym w dużym stopniu bardzo atrakcyjna cena w porównaniu z innymi rodzajami drzew.
Gdzie w takim razie powinniśmy udać się po pierwszorzędne i właściwie zaimpregnowane drzewo? Jaki tartak zagwarantuje nam krokwie, a także inne drewniane elementy najwyższej jakości?

W pierwszej kolejności warto wybrać się do tartaku Halama. Mieści się on nieopodal Gostynina w miejscowości Leśniewice. Jest to przedsiębiorstwo rodzinne niewątpliwie z długoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki temu mamy więc pewność, że znają się dokładnie na swoim fachu.

Produkty wytwarzają bowiem za pomocą traku ramowego, traku taśmowego oraz wielopiły. Tym samym zajmują się wyłącznie przerobem drewna wielkogabarytowego, czyli takiego, z którego powstanie więźba dachowa oraz krokwie, a nawet elementy na budowę całego domu.
Poza tym wielu przyszłych klientów z pewnością ucieszy fakt, że drewno pozyskiwane do Tartaku Halama pochodzi jedynie z lasów, w których prowadzona jest prawidłowa gospodarka. Oznacza to, że miejsca, z których wycinane jest drewno mają zapewnioną pełną odnawialność zasobów, co jest poświadczone certyfikatem FSC.
Tartak Halama swoje usługi kieruje nie tylko do klientów z Gostynina i okolic. Mieszkańcy Kutna czy Płocka także mogą udać się tam po drewniane elementy wielkogabarytowe konieczne na przykład do budowy dachu. Posiadają poza tym własny transport, dzięki czemu z łatwością mogą dowieść klientom potrzebne materiały, a także je rozładować. Tartak ten specjalizuje się jednak w produkcji więźby dachowej, kontrłat, łat oraz tarcicy budowlanej. Oprócz drewnianych elementów do budowy dachu oferują także ich montaż, jak również sprzedaż pokryć i akcesoriów dachowych.
Jeśli szukacie takiej właśnie firmy, wpiszcie w internecie „budowa domów Kutno”, „deska tarasowa Płock”, a przede wszystkim „więźba dachowa Płock”, a na pewno do nich traficie.