Zegarek z telefonem zamiast smartfona

Jeszcze dwadzieścia lat temu niewielu Polaków mogło sobie pozwolić na telefon komórkowy, a prawdziwym luksusem dla większości z nas było posiadanie w domu telefonu stacjonarnego. Telefony komórkowe, które osiągały dość pokaźne rozmiary i posiadały obowiązkową antenkę, kojarzyły się głównie z zamożnymi ludźmi biznesu oraz z amerykańskim kinem akcji, gdzie pojawiały się bardzo często.

Ostatnie dwie dekady okazały się jednak krokiem milowym w rozwoju elektroniki, a z każdym rokiem telefony komórkowe, zaczęły wypierać telefonię stacjonarną.  Nie dość, że znacznie zmniejszyły one swoje rozmiary i zyskały nowoczesny design, to wyposażone zostały w wiele nowych, bardzo przydatnych funkcji.

zegarek z telefonem

Obecnie niewielu z nas rozstaje się ze swoim telefonem komórkowym czy smartfonem. Urządzenia te mają dla nas taką samą ważność jak portfel, dowód osobisty czy klucze do mieszkania.

Wydawałoby się, że twórcy sprzętu elektronicznego nie są w stanie stworzyć już nic bardziej zaawansowanego niż wszechstronne smatrfony z dostępem do Internetu. Nic bardziej mylnego! W ostatnim czasie na rynku pojawił się gadżet inny niż wszystko, co wymyślono dotychczas. Jest to bardzo popularny zwłaszcza wśród młodzieży zegarek z telefonem, zwany smartwatchem.  Urządzenie to, choć posiada rozmiary zwykłego zegarka, po zamontowaniu karty SIM, pozwala na nawiązywanie i odbieranie połączeń oraz wysyłanie i odczytywanie wiadomości SMS. Oprócz tego smartwatch jest wyposażony w bardzo wiele innych funkcji, między innymi budzik, lokalizator GPS stoper i SOS. Umożliwia granie w gry, odczytywanie wiadomości e-mail, mierzenie aktywności fizycznej właściciela, a to tylko niewielka próbka możliwości tych urządzeń.  Problematyczna może być tylko długość działania baterii. Niestety zegarek z telefonem jest bardzo zaawansowanym urządzeniem, naszpikowanym elektroniką, przy bardzo niewielkich rozmiarach, dlatego też bateria także posiada niewielkie rozmiary i trzeba ją często ładować.

Z zegarka z telefonem będą z pewnością zadowoleni wszyscy Ci, którzy maja skłonność do gubienia rzeczy. Noszony na ręku, jest on trudny zarówno do zgubienia jak i do zniszczenia. Smartwatche to urządzenia bardzo wytrzymałe, dlatego może z nich korzystać każdy, także dzieci.